Informacja: Rozgrzany lub gorący silnik możenie wymagać ssania.
3. Przekręć kluczyk do pozycji ZAPŁONU (Rysunek17 ). Kiedy silnik uruchomi się, zwolnij kluczyk.
W ażne: Przy rozruchu silnika nie kręćrozrusznikiem dłużej niż 10 sekund. Jeślisilnik nie chce się uruchomić, odczekaj30 sekund pomiędzy kolejnymi próbami.Niezastosowanie się do powyższych zaleceńmoże spowodować spalenie rozrusznika.
4. Powoli przesuwaj dźwignię ssania do pozycji
WYŁĄCZENIA (Rysunek 17 ). Jeśli silnik gaśnie lubdławi się, ustaw dźwignię ssania ponownie doprzodu do momentu rozgrzania silnika.
5. Ustaw dźwignię przepustnicy w wymaganympołożeniu ( Rysunek 17 ).
W ażne: Praca silnika na wysokich obrotach,gdy układ hydrauliczny jest zimny (tzn.gdy temperatura powietrza jest bliskazera lub niższa), może spowodowaćuszkodzenie układu hydraulicznego.Podczas uruchamiania silnika w niskichtemperaturach pozwól silnikowi pracowaćw pozycji środkowego położenia dźwigniprzepustnicy od 2 do 5 minut przedprzestawieniem dźwigni przepustnicy doustawienia SZYBKIEGO .
Informacja: Jeżeli temperatura na zewnątrzjest poniżej zera, przechowuj maszynę wgarażu, aby jej temperatura była wyższa i dziękitemu łatwiej się uruchamiała.
Kierowanie maszynąDźwignie jazdy służą do sterowania ruchem maszyny .Im dalej przesuniesz dźwignie sterowania jazdą wdanym kierunku, tym szybciej zespół jezdny będziejechać w tym kierunku. Aby zatrzymać maszynę,zwolnij dźwignie sterowania jazdą.
OSTROŻNIE
Podczas cofania można wjechać tyłem nanieruchome przedmioty lub osoby postronne,co może skutkować poważnymi obrażeniamiciała lub śmiercią.
Spoglądaj do tyłu, zwracając uwagę naprzeszkody lub osoby postronne, i trzymajobie dłonie na drążku wzorcowym.
Przepustnica kontroluje prędkość obrotową silnika,wyrażoną w obr ./min (obrotach na minutę). Ustawdźwignię przepustnicy w pozycji SZYBKO dla uzyskanianajwyższych osiągów . Możliwość zmiany ustawienia
przepustnicy może być także wykorzystana do pracyprzy niskich prędkościach.
Zatrzymywanie silnika1. Ustaw maszynę na równej powierzchni, załączhamulec postojowy (jeżeli występuje) i opuśćfrezarkę.
2. Przesuń dźwignię przepustnicy do położenia
WOLNEGO .
3. Jeżeli silnik ciężko pracował lub jest gorący ,przed przekręceniem kluczyka w stacyjce dopozycji WYŁĄCZENIA pozwól mu pracować przezminutę na biegu jałowym.
Informacja: Pomaga to schłodzić silnikprzed jego wyłączeniem. W sytuacji awaryjnejdopuszcza się natychmiastowe wyłączeniesilnika.
4. Przekręć przełącznik z kluczykiem do pozycjiWYŁ . (Of f) i wyjmij kluczyk.
OSTROŻNIE
Dziecko lub niewykwalikowana osobapostronna może próbować włączyćmaszynę i doznać obrażeń ciała.
W yjmuj kluczyk ze stacyjki, nawet jeśliopuszczasz maszynę tylko na chwilę.
Karczowanie pniaka
Informacja: Ilość czasu oraz wysiłek wymagane dowykarczowania pniaka zależą od wielu zmiennych,takich jak gatunek drzewa, jego wiek i rozmiar ,zawartość wilgoci oraz stan.
1. Uruchom silnik, unieś frezarkę, ustaw dźwignięprzepustnicy w pozycji SZYBKO i przejedźmaszyną do pniaka, który chcesz wyciąć.
2. Przy pomocy dźwigni sterowania frezarką idźwigni sterowania napędem ustaw frezarkęw bok od przodu pnia, około 2 cm poniżejpowierzchni ( Rysunek 18 ).
3. Uruchom frezarkę i odczekaj, aż wejdzie napełne obroty .
4. Przy pomocy dźwigni sterowania frezarką powoliprzesuwaj frezarkę w poprzek powierzchni pnia,ścinając zrębki ( Rysunek 18 ).
W ażne: Frezarka automatycznie zmniejszaprędkość wgryzania się w pień, abyutrzymywać optymalną prędkość kołazamachowego i nie dopuścić do zatrzymaniasilnika podczas przecinania drewna.
17